Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт

ДОНАЛД Трамп 45-от претседател на САД му остави порака на неговиот наследник Џи Бајден, пред да ја напушти Белата куќа.

Џо, знаеш дека победив – стои во таа порака.

Трамп ја напушти Белата куќа денес пред инаугурацијата на новиот претседател и повеќе од два месеци одбиваше да го признае поразот на изборите и не му ја честиташе победата на Бајден.